Jak pozować do zdjęć na sesji

Kiedy myślisz o sesji zdjęciowej i pozujesz przed fotografem, czy masz suchość w ustach, a ręce zaczynają się pocić? Nie do końca wiesz, jak pozować do zdjęć, a mimo to chcesz spróbować wyjść ze swojej strefy komfortu i tym samym spełnić swoje marzenie o profesjonalnej sesji zdjęciowej?

Niech lustro stanie się Twoim przyjacielem

Czujesz się nie pewnie podczas gdy fotograf wykonuje Tobie zdjęcia? Za każdym razem chciałabyś oglądać zdjęcie jakie powstało?
Wszystko to dlatego, że nie znasz do końca siebie, swojej mimiki. Zaprzyjaźnij się z lustrem, poświęć co jakiś czas choć chwilę by odkryć to jak patrzysz. Testuj to jak się uśmiechasz i w jakim uśmiechu Ci najlepiej. Ćwicz pozy, układ dłoni na ciele, a z każdym razem nabierzesz większej pewności siebie i automatu. 

Możesz dodatkowo dołączyć do tego robienie sobie zdjęć, choćby telefonem. Z czasem możesz wrócić do takich obrazków i przypomnieć sobie w jakich pozach wyglądałaś najlepiej, bądź jaki zrobiłaś progres. 

Po dłuższym czasie praktyki na pewno przed aparatem będziesz czuła się pewnie gdyż będziesz co chwilę mogła wyciągnąć z rękawa pozę w którą wyćwiczyłaś, w której wyglądasz dobrze i pewnie.  

Aparat nie gryzie 🙂

Gdy poznasz już bardziej siebie, swoje dobre strony, pozy…

Często się boimy wyjść ze swojej strefy komfortu. Podczas pozowania myślimy o tym by nie zrobić tylko nic głupiego, innego gdyż co fotograf mógłby o Nas pomyśleć? Uciekamy do najłagodniejszych rozwiązań by uniknąć szansy na to, że trafią się zdjęcia, które Nas mogłyby wybić z równowagi i dać sporo śmiechu fotografowi. Jednak prawda jest taka, że warto wyluzować gdyż fotograf za wszelką cenę nie pozwoli Cię zdjęciami skrzywdzić. Wybierze zawsze te najlepsze, a o innych już następnego dnia zapomni. Przy tym kiedy puścisz trochę luzu i pokażesz się z innych stron, robiąc czasem zdjęcia nie podobne do Ciebie to wprowadzisz dobrą energię i wszyscy będą bawić się dobrze, a co najważniejsze Ty. 

Robiąc przez godzinę cały czas to samo w jednym szablonie w końcu się zmęczysz. Luz i naturalność są jednak potrzebne. 

Leave a comment